КПНЗ "Межівський районний будинок дитячої та юнацької творчості"

  





Учебный процесс

 

СТРУКТУРА  НАВЧАЛЬНОГО  РОКУ 

 

Навчальний процес у позашкільному закладі починається з 1 вересня.

З 1 по 15 вересня здійснюється комплектування  навчальних  груп.

 

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр: з 01.09 по 31.12

ІІ семестр: з 01 січня по 31 травня

 

У канікулярні та святкові дні позашкільний заклад працює за окремим планом.

 
 
 
 
Принципи позашкільного педагогічного процесу

Вагомими принципами позашкільного педагогічного процесу є його індивідуалізація, добровільність, приорітет виховання, співтворчість, єдиність розвитку і саморозвитку, емоційна привабливість міжособливих взаємин.

У позашкільному педагогічному процесі дитина не просто відтворює те, що засвоює. Завдяки своїй унікальності і неповторності вона розвивається.

Функціонування педагогічного процесу забезпечується здатністю і вмінням “притягувати таланти”, залучати дітей до власної системи цінностей, насичувати педагогічний процес такою творчою роботою, яка має велике духовне і соціальне значення.

Позашкільний педагогічний процес залежить від складу його вихованців і характеру взаємин між ними. Його ще називають “творчим процесом”, оскільки будується на пізнанні внутрішнього світу дитини в умовах емоційної зручності, значних і систематичних творчих зусиль.

Дитина у такому процесі виявляє свої кращі риси характеру, свідомо керує власними почуттями і бажаннями.

В одних випадках це може виявитись у самоотримуванні, в інших – в самоактивізації, в умінні тримати себе в руках, долати в собі негативні емоції, стан бездіяльності, страху та ін.

Для нашого закладу найважливішим результатом є розвиток людських якостей вихованців, їх вміння досягти мети, докладати до цього певні зусилля – духовні, фізичні, нервові, морально-психічні.

В чому ж ми вбачаємо кінцевий результат? В появі у дітей більшої творчої енергії і наснаги, міри осмислення ними більш складних і гідних творчих цілей.

Саме цим і пояснюється випереджаючий характер позашкільного педагогічного процесу, який мусить бути наповнений глибоким особистісним змістом і здійснюватися в обстановці симпатії і щирої теплоти.